Geri Dönüşüm Makineleri Hakkında Merak Edilenler

Geri dönüşüm makineleri günümüzde, tüm dünya geleceğini belirleyen, en önemli çözümlerden biridir.

Hem ülkemizin ekonomik durumuna oldukça ciddi katkılar sağlamasının yanı sıra, dışa bağımlılığı da azaltan geri dönüşüm makineleri sayesinde evsel atıkları oldukça kısa sürede organik gübrelere dönüştürebilirsiniz.

Evsel atıkların çöpe gitmesi ve israf edilmesi yerine, bu makineleri ile doğal, verimli ve organik gübreler elde edilmektedir. Bu sayede hem ülke olarak bu alanda dışa olan bağımlılığın azalmasına katkı sağlanır hem de genel olarak pazar fiyatların düşmesiyle organik ve daha sağlıklı bir beslenme anlayışı eş zamanlı kazanılmaktadır.

Geri Dönüşüm makineleri tamamen yerli sermaye olmakla beraber tüm dünya kapsamında yaygın şekilde kullanılmaktadır. Özellikle ev tipi geri dönüşüm makineleri, yıllık 1.3 milyar ton evsel atığın israfını engellemektedir.

Geri Dönüşüm Makineleri Çalışma Prensibi Nasıldır?

Geri dönüşüm makineleri 12 saat içinde atık gıdaları organik ve verimli tohumlara dönüştürmektedir. Geri dönüşüm makineleri kullanılan üstün teknoloji sayesinde atıkların kurutulmasını ve su kaybetmesini sağlar. Atık gıdaların içerisindeki nem bu sebeple azalır ve vizkozite sabit kalır.

Hacmi oldukça azaltılan atık gıdaların nem içeriği oldukça düşer. Bu aşamada geri dönüşüm makineleri vizkotesi değerlerini maksimuma çıkartır. Atık gıda partikülleri makine içinde bulunan aşamalara göre yavaş yavaş toz haline dönüşmeye başlar. Sıcaklık otomatik olarak geri dönüşüm makineleri aracılığıyla da kontrol edilmektedir.

Gerekli aşamaların tamamlanmasından sonra makineler, soğutma çevrimini başlatır. Geri dönüşüm makineleri üstün teknoloji ile ileri mühendislik çözümlerle tasarlanmıştır.

Tüm bu aşamaları otomatik olarak 12 saat içerisinde tamamlar. Bu sayede evsel atıkların tamamının hacmi küçültülse de enerjiyi absorbe etmeleri sağlandığı için hem toprak için su hem de organik gübre ve tohum elde edilir. 12 saat sonra organik gübreler ve geri dönüştürülmüş evsel atıklarınız yeniden doğaya karışmak üzere hazır hale gelir.

Geri Dönüşüm Makineleri Avantajları Nelerdir?

Bu makineler birçok açıdan oldukça avantajlıdır. Yerli kaynaklar kullanılarak üretilen geri dönüşüm makinelerimiz aracılığı ile 300 kilogram evsel atık tamamen geri dönüştürülmektedir. 300 kilogram evsel atığın geri dönüştürülmesi sayesinde 90 kilograma kadar organik gübre elde edilmektedir. Bunun yanı sıra geri dönüşüm makineleri avantajları:

300 kilogram evsel atığın geri dönüştürülmesi sayesinde su elde ediliyor.

Evsel atıklar sebebiyle ortaya çıkan 300 kilogram çöp, tamamen doğaya geri kazandırılmış oluyor.

Bu makineler sayesinde hem çöp taşıma maliyetleri hem de çöp depolama alanlarında meydana gelen sorunlar da ortadan kalkıyor. Makinelerin harcadığı elektrik bakımından da oldukça tasarrufludur. Karbon ayak izi değerleri dikkate alınarak üretilmiştir. Geri dönüşüm makineleri ile topraktan gelen tüm değerleri besinler, çöpe gitmeden su ve gübre olarak geri dönmektedir.

Geri dönüşüm makineleri özellikle evde kullanılabilen modelleri ile hem çevreye hem ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan, en önemli teknolojik gelişmelerin başında gelir.

Comments are closed.